Egerszalók

KwateryKąpielisko termalneProgram

Egerszaloki_hoforras_es_sodomb_3

Źródło wód leczniczych i solne wzgórze

Główną atrakcją Egerszalók  jest wydobywająca się głęboko z  ziemi gorąca woda o właściwościach leczniczych.  Woda ta spływając po wzgórzu utworzyła solną górę. Oprócz podziwiania tej naturalnej atrakcji goście mogą też skorzystać  z Centrum Leczniczego i Wellness w Hotelu Saliris Resort oraz z kąpieliska Nostalgia.

Mieszkania jaskiniowe

Niezwykły kompleks mieszkań wydrążonych w skale jest pod ochroną. Odwiedzając je możemy poznac przeszłość miejscowości. Dostępność zależy od warunków pogodowych dlatego przed wizytą prosimy o kontakt  telefoniczny : 0036  30 753-3543

Kamienne ule ,,Kryjówka zbója,,

Unikalną atrakcją  charakterystyczną dla Gór Bukowych sa tzw. kamienne ule. Twory skalne powstałe przed 20 milionami lat w wyniku aktywności wulkanu.

Kościół  rzymsko- katolicki

Od XVIII wieku Egerszalók jest miejscem uzdrowiskowym. Obecnie jest też na szlaku pielgrzymkowym. Liczni goście przybywają tu ze względ na barokowy kościół  z 1738 roku.

Jezioro

Jezioro w Egerszalók to największy zbiornik wodny w okolicy Gór Bukowych.Powierzchnia: 121 ha. Połowy są płatne, bilety do nabycia w Pensjonacie Thermál Panzió.

Turystyczny punkt informacyjny

Biuro znajduje się w pięknym, zabytkowym domu chłopskim. Co sobotę na posesji przy domu odbywa się targowisko produktów wytwarzanych przez miejscowych producentów.