PROGRAM NA ROK 2016

Program w Bogacs na rok 2016
1.maja – Majówka
14. maja- Nocna kąpiel – otwarcie sezonu . III. Festiwal Regionów, Tradycyjnych Smaków i Nastrojów l
20 – 26 czerwca XXIV. Bükkvinfest – festiwal winiarski
09. – 10 lipca – Dni Zdrowego Stylu Życia
16.lipca – V. Festiwal Piwa
30.lipca – Party w basenie- nocna kąpiel
30. – 31. lipca- Szalony weekend w Bogacs
30. – 31.lipca – XII. Festiwal rybny przy Strand Hotelu
13.sierpnia – XVIII. Festiwal kapieliskowy
20.sierpnia – Obchody dnia patrona Węgier – Św. Stefana
24.września – XIII. Festiwal na zbiory winogron. Nocna kąpiel na kąpielisku
22.października – VI. Festiwal potraw z grila. Nocna kąpiel przy muzyce retro.
11. – 13.listopada – uroczystości na dzień Św.Marcina, bal w basenie.

CSERÉPFALU
  • ·        10 -12 SIERPNIA (PIĄTEK-NIEDZIELA) FESTIWAL WINIARSKI

 

Gorąco zachęcam do udziału w tym wiejskim festiwalu. W piątek już od godzin południowych w ogrodzie przy domu wiejskim w centrum wsi (łatwo trafić) można zapoznać sie z typowo węgierskimi potrawami gotowanymi w kociołku na ogniu, pod gołym niebem ….węgierska zupa gulaszowa …..mniam. Oferowane są również „słodkości” no i oczywiście miejscowe wino.

 

Przez cały dzień można nabyć w cenie 1200 Ft szklaneczke z logo Cserépfalu, która jest,,biletem wstepu,, do piwnic w trakcie rajdu.

 

Ok.godziny 17.00 rusza pochód szczęśliwych posiadaczy szklaneczek.W roku 2011 było ich ok.400 !!! Wyruszamy spod domu kultury (w centrum wsi, przy głównej ulicy, w bezpośrednim sąsiedztwie kościółka katolickiego) Rozbawiony tłum dociera do urokliwych piwnic winiarskich i tu zaczynamy doceniać wartość nabytej szklaneczki : daje ona mozliwość nieograniczonego degustowania win w wyznaczonych piwnicach (ok.10). Pochód zatrzymuje się przed piwnicą,gdy dogłębnie zapozna się z jakościa oferowanych przez nią trunków rusza do następnej! Aby wytrwać do końca tego rajdu możemy się posilić chlebem ze smalczykiem!

 

Po zakończnej degustacji ma miejsce dyskoteka pod gołym niebem w centrum wsi oraz pokaz sztucznych ogni!

 

Sobota i niedziela również obfituje w program rozrywkowy w,,PAST GÖDÖR,, : miejsce wiejskich imprez (za głównym przystankiem w centum wsi skręcamy w droge w lewo!)

 

13 października (sobota)

Rajd ku pamięci Lessy Nandora.Był wybitnym węgierskim biologiem, podróżnikiem, badaczem, nauczycielem. Trzydzieste urodziny spędził na szczycie góry Ruwenzori (5109m) w Ugandzie.Kilka tygodni pózniej zmarł na malarię. Góry Bukowe były przez niego szczególnie ukochane, dlatego tu corocznie odbywa się rajd ku jego pamięci. Do wyboru wyznaczono 7 szlaków o zróżnicowanym poziomie trudności i różnych długościach.

 

Spacery w tym dniu po wyznaczonych szlakach dają możliwość dotarcia w miejsca, na co dzień trudno dostępne. Góry Bukowe są urokliwe ale niestety słabo oznakowane a o polskojęzycznych przewodnikach póki co możemy tylko pomarzyć. Sprawdź co polecam: