WARTO ZOBACZYĆ W BOGÁCS

 

KOŚCIÓŁ RZYMSKO/ KATOLICKI POD WEZWANIEM ŚW. MARCINA

bogacsitemplom1_smallDokładna data wybudowania nie jest znana, szacuje się na ok. XIII w. W XIX w znacznie ucierpiał na wskutek licznych burz (spłonęła wieża, uderzenie pioruna stopiło dzwon)  ale z datków wiernych został odnowiony. Obecne dzwony pochodzą z 1928 roku, ławki sprowadzono z Niemiec w 1995 roku, w tymże roku zainstalowano też ogrzewanie. N a cmentarzu przylegającym do kościoła znajduje się pomnik ku pamięci żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej.

 

MUZEUM MOTYLI

lepkemuzeum1_smallW muzeum znajdują się zbiory gromadzone przez 5 lat przez Ferenca Novaka.  Możemy tu podziwiać okazy znalezione w okolicy Bogacs oraz okazy tropikalne. Zostały opisane i zgrupowane przez prof. Szaboky Csaba (lepideptorolog). Otwarte od 1 maja do 3O września w godz.

 10-12 i 14-18 W poniedziałki zamknięte.

 

WIEŻA WIDOKOWA

bogacs_kilato1_small

Rozpościera się z niej wspaniały widok na całą okolicę.

DOM REGIONALNY

tajhaz_smallTypowy dom wiejski z XIX wieku, z charakterystycznym podziałem na pokój – kuchnia – spiżarnia. Jedyne wejście prowadzi do przedsionka, stąd można przejść do pozostałych izb. Wystrój domu utrzymany jest w stylu epoki. Możemy w nim podziwiwać ówczesne stroje, sprzęty, narzędzia do obróbki konopii.